Relokacja maszyn i linii produkcyjnych

relokacja maszyn

Usługa transportowa polegająca na relokacji czyli przenoszeniu maszyn jest w naszym kraju coraz powszechniejsza. Polska gospodarka rozwija się w miarę szybko, a rezultatem tego jest to, że firmy inwestują w swój rozwój. W takich sytuacjach zachodzi często potrzeba rozpoczęcia produkcji czy wykonywania usług w nowej siedzibie. W jednych przypadkach dzieje się tak, gdy firma rozrasta się i potrzebuje większych lub nowych siedzib, a w innych jest to potrzeba zmiany miejsca działalności np. ze względów ekonomicznych. Niezależnie od potrzeb, fabryki czy zakłady produkcyjne mogą skorzystać z usług firm transportowych specjalizujących się w relokacji maszyn oraz urządzeń, jak również innego dobytku.

Przenoszenie urządzeń, maszyn i linii produkcyjnych

Skorzystanie z tego typu usług jest konieczne głownie ze względu na rozmiary transportowanych urządzeń. Mało która firma będąca właścicielem takiego sprzętu, dysponuje jednocześnie odpowiednim sprzętem transportowym. Firmy oferujące przenoszenie maszyn dysponują zarówno odpowiednimi pojazdami transportowymi, głównie ciężarówkami, jak również sprzętem służącym do załadunku oraz rozładunku. Ponadto firmy oferujące relokację maszyn posiadają wykwalifikowaną kadrę pracowników, doświadczoną zarówno w zakresie transportu, jak i montażu oraz demontażu urządzeń. W gestii wykonawcy relokacji leży zdobycie ewentualnych pozwoleń na transport, wytyczenie jak najbardziej optymalnej trasy czy zabezpieczanie ładunku w trasie. Te ostatnie wymagania są istotne szczególnie, gdy transportowane są ładunki o dużych gabarytach lub stanowiące zagrożenie dla otoczenia. Profesjonalna firma sprawi, że relokacja maszyn będzie procesem przeprowadzonym sprawnie i nie tylko nie przyniesie żadnych kłopotów zleceniodawcy, ale również ograniczy działania z jego strony do niezbędnego minimum.

Kompleksowe przemieszczanie maszyn

Profesjonalne firmy oferują kompleksową usługę przenoszenia maszyn. W zakres ich oferty wchodzi m.in.:

– demontaż i przygotowanie ładunku do transportu
– załadunek z użyciem specjalistycznego sprzętu, np. HDS
– zabezpieczenie ładunku
– transport optymalną trasą
– rozładunek w miejscu docelowym
– ponowny montaż urządzeń, maszyn, linii produkcyjnych
– złomowanie i utylizacja zbędnych maszyn lub elementów

Zleceniodawcy relokacji maszyn mogą oczywiście wybrać interesujące ich usługi. Wiele firm oferujących te usługę jest przygotowanych na nietypowe zlecenia. W tej branży takie właśnie zlecenia zdarzają się bardzo często. Ponadto, firmy te kooperują w czasie całego procesu zarówno z załogą, jak i obsługą ze strony producenta przewożonych maszyn, jeśli jest to wymagane.

Zazwyczaj firmy transportowe oferujące przemieszczanie maszyn jak Suda Transportt relokacja maszyn, nie ograniczają terenu swojego działania, biorąc pod uwagę, że potrzeby klientów są bardzo zróżnicowane. Wiele z nich oferuje również transport transgraniczny. Formalności, jak pozwolenia, ubezpieczenia i inne również leżą w gestii firmy transportowej. Dzięki temu, zleceniodawca relokacji maszyn ma ich mniej po swojej stronie.

Budownictwo w Polsce

Prawie połowa budynków mieszkalnych w Polsce to te z okresu PRL. Dodatkową grupę stanowią budynki postawione jeszcze w okresie II RP i wcześniej. Pozostała część to budownictwo współczesne. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego dotyczącego budownictwa mieszkaniowego w Polsce, od stycznia do kwietnia 2015 roku oddano do użytku 41839 mieszkań. Dodatkowo raport Głównego Urzędu Statystycznego mówi o tym, że w analogicznym okresie wydano również 53944 pozwolenia na budowę mieszkań, co stanowi ponad 10% wzrostu w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku.

GUS badał również koniunkturę w budownictwie. Inwestorzy skarżyli się na niedobór wykwalifikowanej kadry pracowniczej, na niepewną sytuację gospodarczą oraz różnorodne koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w tym sektorze. Inwestorzy w branży budownictwa zwrócili uwagę również na niejasne i niespójne przepisy prawa budowlanego. Jak widać zostało jeszcze dużo do zrobienia, jednak ilość inwestycji w budownictwie może powodować umiarkowany optymizm. Dynamika budownictwa w Polsce pozwala wierzyć, że może być tylko lepiej.

Dużo informacji na temat budownictwa w Polsce dostarcza nam wydana przez GUS publikacja “Budownictwo- Wyniki Działalności w 2013 R.” . Na oficjalnej stronie Głównego Urzędu Statystycznego możemy zapoznać się z nią w sposób szczegółowy. W tej obszernej, polsko-angielskiej publikacji, zawarto istotne informacje na temat wyników budownictwa w omawianym okresie ze szczególnym uwzględnieniem produkcji budowlano - montażowej. W Polsce na przestrzeni ostatnich lat rozwój branży budowlanej przypomina sinusoidę, okresy spadku przeplatają się z okresami wzrostu liczby wznoszonych budynków.

Budownictwo jest dziedziną działalności związanej ze wznoszeniem obiektów budowlanych. Jej podstawą jest wiedza teoretyczna z zakresu inżynierii lądowej. Jest to jednak również gałąź wiedzy praktycznej, techniki stosowanej przy budowaniu.

Głównym zadaniem budownictwa jest wznoszenie nowych obiektów budowlanych. Zajmuje się ono również przebudową, odbudową, modernizacją i konserwacją obiektów już istniejących. Ze względu na umiejscowienie tych obiektów wyróżnia się:

  • budownictwo wodne
  • budownictwo lądowe.

W przypadkach koniecznych budownictwo zajmuje się także rozbiórką obiektów, które nie spełniają wymagań technicznych (np. bezpieczeństwa) albo z innych powodów muszą zostać usunięte z zajmowanej działki (np. wznoszenie innego obiektu na tym samym terenie).

Branża budowlana cechuje się różnymi możliwościami i wielowarstwowością. Jest to istotne ze względu na ilość usług jakie zaliczają się do budowlanych: budowa, przebudowa, montaż, remont czy rozbiórka.

Dodatkowo można do tego pojęcia wliczyć specjalistyczne roboty budowlane, wznoszenie budynków, budowa obiektów inżynierii zarówno lądowej jak i wodnej. 

Branża budowlana określa potężne firmy, z własnym zapleczem maszyn i fachowców, oraz małe przedsiębiorstwa pracujące przy drobnych zleceniach. Jak widać, pod to pojęcie można podpiąć wiele czynności nie tylko stricte budowlanych. Jest to branża charakteryzująca się bardzo szybkim rozwojem i stałym zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników. 

Składa się z wykonawców i podwykonawców wzajemnie od siebie zależnych. Stały rozwój jest nieodłącznym elementem tej branży.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*