Marvipol wybrał generalnego wykonawcę osiedla Gardenia Lagom

Marvipol Development zawarł z firmą Techbau Budownictwo umowę o generalne wykonawstwo inwestycji Gardenia Lagom, położonej na warszawskiej Białołęce. Zakres prac budowlanych obejmuje cztery 3-piętrowe budynki, w ramach których powstanie łącznie 286 mieszkań, garaż podziemny oraz części wspólne osiedla. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach. Zakończenie pierwszego, obejmującego 160 lokali, planowane jest na II kwartał 2024 roku.

Osiedle Gardenia Lagom zostało wprowadzone do oferty Marvipol Development w czerwcu br. Inwestycja ze względu na połączenie atrakcyjnej lokalizacji przy ul. Głębockiej w spokojnej części warszawskiej dzielnicy Białołęka z licznymi rozwiązaniami smart oraz eko cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony klientów.

Projekt, który będzie realizowany w dwóch etapach, obejmuje cztery budynki w niskiej 3-piętrowej zabudowie mieszczące łącznie 286 mieszkań o metrażach od 25 do 87 m2. Dodatkowo na parterze budynku D przewidziano lokal usługowy. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji miejsca postojowe w hali garażowej, boksy na jednoślady i komórki lokatorskie. Na terenie osiedla zaplanowano zielony dziedziniec, plac zabaw dla dzieci, a także wiaty rowerowe i paczkomat.

Zawsze stawiamy na sprawdzonych wykonawców, dlatego cieszymy się z zawarcia umowy właśnie z Techbau Budownictwo . Firma posiada bogate doświadczenie w realizacji tego rodzaju obiektów. Prace nad inwestycją rozpoczną się z początkiem września br. – podkreślił Grzegorz Kawecki, wiceprezes Marvipol Development S.A.

Inwestycja Gardenia Lagom w swoim standardzie ma przewidziane rozwiązania smart oraz eko, pozwalające obniżać koszty i dbać o środowisko naturalne. Mieszkania zostaną wyposażone w system automatyki mieszkaniowej, która pozwala na sterowanie oświetleniem, wybranymi gniazdkami i temperaturą.

Lokalizacja inwestycji zapewnia wygodny dostęp do bogatej infrastruktury i rozwiniętej komunikacji miejskiej. W pobliżu Gardenia Lagom znajdują się przystanki autobusowe, a przy ul. Kondratowicza na Targówku zaplanowano stację metra.

Inwestycja wpisuje się w nurt szwedzkiej filozofii lagom, która towarzyszyła twórcom przy projektowaniu inwestycji. Gwarancja spokoju i otoczenie zielni pomoże mieszkańcom w osiąganiu codziennej równowagi pomiędzy pracą i wypoczynkiem, obowiązkami i przyjemnościami.

Za koncepcję architektoniczną osiedla odpowiada pracownia GCK.

Więcej informacji na temat tej inwestycji można uzyskać na stronie internetowej: www.gardenialagom.pl.

Budownictwo w Polsce

Rynek budowlany jest oczywiście bardzo rozbudowany, a działające w nim firmy wykonują różne typy prac i świadczą bardzo rozbudowane pakiety usług. W bazie firm znajduje się aż 700 646 podmiotów zajmujących się budownictwem, usługami i materiałami budowlanymi. Największa grupa (494 577) skupia się na usługach budowlano-remontowych, 61 494 zapewnia materiały budowlane, a 131 481 specjalizuje się w budowie instalacji. 

Aż 110 555 podmiotów w kraju zajmuje się budową mieszkań i domów. Na rynku nie brakuje również firm ze znacznie węższą specjalizacją: 12 348 firm zapewnia demontaż i rozbiórkę, 38 zajmuje się geodezją i geologią, 21 227 konstrukcjami i pokryciami dachowymi, 62 nadzorem budowlanym, 11472 przygotowaniem terenu pod budowę, 84 robotami ziemnymi, 25028 stolarką budowlaną, 20 usługami ciesielskimi, 18 usługami zbrojarskimi a 21 187 projektowaniem.

Branża budowlana cechuje się różnymi możliwościami i wielowarstwowością. Jest to istotne ze względu na ilość usług jakie zaliczają się do budowlanych: budowa, przebudowa, montaż, remont czy rozbiórka.

Dodatkowo można do tego pojęcia wliczyć specjalistyczne roboty budowlane, wznoszenie budynków, budowa obiektów inżynierii zarówno lądowej jak i wodnej. 

Branża budowlana określa potężne firmy, z własnym zapleczem maszyn i fachowców, oraz małe przedsiębiorstwa pracujące przy drobnych zleceniach. Jak widać, pod to pojęcie można podpiąć wiele czynności nie tylko stricte budowlanych. Jest to branża charakteryzująca się bardzo szybkim rozwojem i stałym zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników. 

Składa się z wykonawców i podwykonawców wzajemnie od siebie zależnych. Stały rozwój jest nieodłącznym elementem tej branży.

Firmy remontowo-budowlane to najpopularniejszy typ działalności w praktycznie każdym województwie. Jedynie na Mazowszu ustępują pod tym względem usługom finansowym i doradczym, zajmując drugie miejsce (55 159 podmiotów). 

W sąsiednim województwie łódzkim usługi budowlano-remontowe zajmują pierwsze miejsce z wynikiem 20669 firm. Na Śląsku w tej branży działa 36 776 podmiotów, a w Wielkopolsce 56 794 firm. Przedsiębiorstwa z sektora usług budowlano-remontowych stanowią również większość na Pomorzu: o sile tej branży stanowi 27 647 działalności. Podobna zależność jest również widoczna na Podkarpaciu, gdzie działa 18 108 firm budowlano-remontowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*