Marvipol wybrał generalnego wykonawcę osiedla Gardenia Lagom

Marvipol Development zawarł z firmą Techbau Budownictwo umowę o generalne wykonawstwo inwestycji Gardenia Lagom, położonej na warszawskiej Białołęce. Zakres prac budowlanych obejmuje cztery 3-piętrowe budynki, w ramach których powstanie łącznie 286 mieszkań, garaż podziemny oraz części wspólne osiedla. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach. Zakończenie pierwszego, obejmującego 160 lokali, planowane jest na II kwartał 2024 roku.

Osiedle Gardenia Lagom zostało wprowadzone do oferty Marvipol Development w czerwcu br. Inwestycja ze względu na połączenie atrakcyjnej lokalizacji przy ul. Głębockiej w spokojnej części warszawskiej dzielnicy Białołęka z licznymi rozwiązaniami smart oraz eko cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony klientów.

Projekt, który będzie realizowany w dwóch etapach, obejmuje cztery budynki w niskiej 3-piętrowej zabudowie mieszczące łącznie 286 mieszkań o metrażach od 25 do 87 m2. Dodatkowo na parterze budynku D przewidziano lokal usługowy. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji miejsca postojowe w hali garażowej, boksy na jednoślady i komórki lokatorskie. Na terenie osiedla zaplanowano zielony dziedziniec, plac zabaw dla dzieci, a także wiaty rowerowe i paczkomat.

Zawsze stawiamy na sprawdzonych wykonawców, dlatego cieszymy się z zawarcia umowy właśnie z Techbau Budownictwo . Firma posiada bogate doświadczenie w realizacji tego rodzaju obiektów. Prace nad inwestycją rozpoczną się z początkiem września br. – podkreślił Grzegorz Kawecki, wiceprezes Marvipol Development S.A.

Inwestycja Gardenia Lagom w swoim standardzie ma przewidziane rozwiązania smart oraz eko, pozwalające obniżać koszty i dbać o środowisko naturalne. Mieszkania zostaną wyposażone w system automatyki mieszkaniowej, która pozwala na sterowanie oświetleniem, wybranymi gniazdkami i temperaturą.

Lokalizacja inwestycji zapewnia wygodny dostęp do bogatej infrastruktury i rozwiniętej komunikacji miejskiej. W pobliżu Gardenia Lagom znajdują się przystanki autobusowe, a przy ul. Kondratowicza na Targówku zaplanowano stację metra.

Inwestycja wpisuje się w nurt szwedzkiej filozofii lagom, która towarzyszyła twórcom przy projektowaniu inwestycji. Gwarancja spokoju i otoczenie zielni pomoże mieszkańcom w osiąganiu codziennej równowagi pomiędzy pracą i wypoczynkiem, obowiązkami i przyjemnościami.

Za koncepcję architektoniczną osiedla odpowiada pracownia GCK.

Więcej informacji na temat tej inwestycji można uzyskać na stronie internetowej: www.gardenialagom.pl.

Budownictwo w Polsce

Budownictwo przemysłowe w Polsce przechodziło słabszy okres szczególnie na początku obecnej dekady i u schyłku poprzedniej. Podobnie przedstawiała się sprawa z budownictwem indywidualnym. Jednak obecnie ten specyficzny sektor budownictwa jakim jest budownictwo przemysłowe notuje z roku na rok widoczną poprawę.

Łączna wartość inwestycji w budownictwie przemysłowym stale rośnie. Budownictwo przemysłowe obejmuje swym zakresem inwestycje związane z energetyka, budowę rurociągów, magazynów i innych budynków przemysłowych oraz fabryk. W ostatnich latach budownictwo przemysłowe odnotowało zarówno wzrost popytu, jak i wzrost podaży. Inwestorzy mają możliwość wyboru wykonawców spośród wielu wyspecjalizowanych przedsiębiorstw.

Dość niedomagający polski system fiskalny sprawia, że duża część inwestorów z branży budownictwa przemysłowego ucieka za granicę. Zjawisko jest powszechne i jeśli rząd krajowy nie będzie potrafił zatrzymać polskich inwestorów, kapitał będzie stale odpływał.

Mimo że budownictwo przemysłowe w Polsce generuje ogromne zyski, straty ze względu na nieprzystępne przepisy prawa odstraszają potencjalnych kontrahentów i inwestorów. Ucieczka przed wysokimi składkami ZUS i podatkami osiągnęła już skalę niemalże masową. Do 2013 za granicę przeniosło się kilkadziesiąt tysięcy polskich przedsiębiorców.

Branża budowlana w Polsce ze względu na swój stały rozwój jest ciągle nienasycona wykwalifikowaną kadrą inżynierską i wykonawczą. Bardzo wiele wyższych uczelni ma w swojej ofercie studia wyższe z zakresu szeroko rozumianego budownictwa. Powstają również kierunki zamawiane, których ukończenie daje prawie 100 % szansę na zatrudnienie w tym sektorze.

Na przeciw oczekiwaniom rynku i młodych ludzi wybierających przyszły zawód, wyszła krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza. Na wydziale Górnictwa i Geoinżynierii tej uczelni istnieją studia pierwszego stopnia, na kierunku budownictwo, które mogą zostać kontynuowane na studiach drugiego a także trzeciego stopnia. Student kierunku budownictwo na AGH nabywa w trakcie nauki takie umiejętności jak wykonawstwa i projektowania różnorodnych obiektów budowlanych, nowoczesnych technologii budownictwa a także właściwego doboru materiałowego w procesie budowlanym.

Studia drugiego stopnia na AGH, obejmują specjalności: Geotechnika i budownictwo specjalne, Inżynieria przedsięwzięć budowlanych oraz Renowacja i modernizacja obiektów budowlanych.Studia drugiego stopnia mają za zadanie poszerzyć i uszczegółowić wiedzę i umiejętności absolwenta studiów pierwszego stopnia.

W 2011 roku na Akademii Górniczo-Hutniczej uruchomiono również kierunek zamawiany budownictwo. Inicjatywa jego uruchomienia była częścią rządowego programu “Kierunki Zamawiane - studiuj kierunki strategiczne dla Polski”. Kierunek budownictwo uruchomiło wtedy, oprócz AGH, kilka polskich wyższych uczelni. Studenci tego kierunku byli premiowani atrakcyjnymi stypendiami. Program był odpowiedzią na realne potrzeby rynku budowlanego i na potrzebę zwiększenia kadry inżynierskiej.

Na potrzeby rynku budowlanego istnieje też szeroka oferta szkoleń i kursów zawodowych przygotowujących do pracy w budownictwie, takich jak murarz, zbrojarz czy brukarz. Oferta szkoleń obejmuje swym zakresem przygotowanie w zakresie blacharstwa, tynkarstwa czy montażu ścian działowych i sufitów. Szkolenia budowlane obejmują z reguły od 150 do 300 godzin, z czego większość stanowią zajęcia praktyczne przygotowujące do wykonywania zawodu w przyszłości.

W zależności od rodzaju szkolenia absolwenci kursu otrzymują po jego ukończeniu certyfikat, świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski. Wiele spośród nich jest zakończone egzaminem dotyczącym nabytych podczas szkolenia umiejętności.

Firmy remontowo-budowlane to najpopularniejszy typ działalności w praktycznie każdym województwie. Jedynie na Mazowszu ustępują pod tym względem usługom finansowym i doradczym, zajmując drugie miejsce (55 159 podmiotów). 

W sąsiednim województwie łódzkim usługi budowlano-remontowe zajmują pierwsze miejsce z wynikiem 20669 firm. Na Śląsku w tej branży działa 36 776 podmiotów, a w Wielkopolsce 56 794 firm. Przedsiębiorstwa z sektora usług budowlano-remontowych stanowią również większość na Pomorzu: o sile tej branży stanowi 27 647 działalności. Podobna zależność jest również widoczna na Podkarpaciu, gdzie działa 18 108 firm budowlano-remontowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*