Wypadki a BHP

Pracownicy na placu budowy narażeni są na wiele zagrożeń. Niestety zdarzają się wypadki, które prowadzą do śmierci lub kalectwa. Jest to spowodowane występowaniem dużej ilości czynników mechanicznych, chemicznych, fizycznych, bądź też możliwości porażenia prądem lub nawet wybuchu. Ryzyko może być zmniejszone przez zastosowanie obostrzonych wymagań BHP. W przypadku, gdy na budowie zatrudnieni są podwykonawcy, ich pracodawcy mają obowiązek współpracowania ze sobą i wyznaczenia koordynatora sprawującego nadzór nad BHP.

wypadki-a-bhp

Przy realizacji większych inwestycji budowlanych, powinien być obecny inspektor sprawujący nadzór inwestorski na budowie. Do obowiązków kierownika budowy należy zagospodarowanie terenu budowy z uwzględnieniem stref niebezpiecznych i wyznaczeniem dróg oraz wyjść dla pieszych. Inspektor nadzoru inwestorskiego musi zwrócić uwagę, czy to zadanie zostało prawidłowo wykonane. Jeżeli nie, to informuje o tym kierownika budowy, który ma obowiązek dokonać odpowiednich zmian.

Należy pamiętać, że przegląd okresowy obiektów budowlanych jest obowiązkiem właściciela lub zarządcy tego obiektu. Ekspertyzy techniczne budynków mogą być konieczne w trakcie realizacji pewnego etapu inwestycji. Mogą być przydatne w przypadku źle wykonanych prac budowlanych, które przyczynią się do wypadku albo katastrofy budowlanej. Przeprowadza je rzeczoznawca budowlany. Wszystkie wnioski i sugestie musi on poprzeć odpowiednio wykonanymi obliczeniami. Tak wykonana ekspertyza może być przydatna w ewentualnym postępowaniu sądowym.

Potrzebne zaopatrzenie placu budowy?

Serwis Budowy S.A. zajmuje się zaopatrzeniem placu budowy. W naszym asortymencie znajdziecie Państwo m.in. Rusztowania elewacyjne, rusztowania warszawskie oraz akcesoria do rusztowań, ogrodzenia tymczasowe, elementy do ogrodzeń tymczasowych, zsypy do gruzu oraz elementy zabezpieczenia ruchu drogowego. Dostarczamy sprzęt, maszyny i urządzenia niezbędne na każdej budowie. Oferowane przez nas kompletne systemy rusztowaniowe i komponenty do systemów posiadają dokumentację techniczną oraz gwarancję. Szalunki ścienne oraz stropowe dostępne w naszym magazynie to najwyższej jakości elementy systemów szalunkowych. Ogrodzenia budowlane znajdujące się w naszej ofercie dostarczane są prosto od najlepszych producentów ogrodzeń tymczasowych. Nasze zsypy do gruzu są wysokiej jakości zsypami budowlanymi. Zaletą dostarczanych przez naszą firmę zsypów do gruzu jest łatwy i szybki montaż. Gwarantujemy dogodne ceny oraz służymy doradztwem oraz pomagamy w organizacji transportu.

www.serwisbudowy.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*